Strona główna

Podkategorie

 • Pasy uciskowe

  Pasy uciskowe stosowane są w celu łagodzenia bólu, obrzęków oraz do stabilizacji i wzmacniania mięśni. Pas uciskowy na brzuch i klatkę piersiową używany jest między innymi w przypadku przepuklin, po operacjach i porodzie. W naszym sklepie znajdziesz gamę pasów uciskowych najlepszych marek, które stosowane są w profilaktyce i leczeniu różnych dolegliwości. Dobierz najlepszy pas uciskowy dla siebie!

  Kiedy stosuje się pasy uciskowe?

  Pasy uciskowe to rodzaj medycznych wyrobów kompresyjnych, które wywołują nacisk na tkanki. Do ich wykonania stosowane są elastyczne materiały, które dopasowują się do ciała, ale jednocześnie zapewniają maksymalny komfort użytkowania każdego dnia i pomagają w powrocie do sprawności. Szeroka gama rozmiarów pasów uciskowych wraz z możliwością ich regulacji pozwala na uzyskanie najlepszego dopasowania i stopnia nacisku.

  Wskazania do stosowania pasów uciskowych:

  - Przepukliny brzuszne,

  - Przepukliny pachwinowe,

  - Złamanie mostka,

  - Bóle kręgosłupa,

  - Obrzęki i zastoje limfatyczne,

  - Po operacjach jamy brzusznej i klatki piersiowej,

  - Po porodzie.

  Rodzaje pasów uciskowych

  Różne rodzaje pasów uciskowych pozwalają na dopasowanie ich do dolegliwości, indywidualnych potrzeb pacjenta i wskazań lekarskich

  Pas uciskowy na brzuch

  Najczęściej kupowany rodzaj pasa uciskowego, który stosowany jest w dolegliwościach mięśni brzucha, głównie w przypadku przepukliny brzusznej, w tym przepukliny pępkowej. Pas uciskowy na brzuch po operacji używany jest także po to, aby wzmocnić mięśnie brzucha i zapobiec powstawaniu przepukliny. Pas uciskowy pachwinowy To rodzaj pasa uciskowego stosowanego w przypadku przepukliny pachwinowej. Używany jest również po operacjach i jako wsparcie w rehabilitacji

  Pas uciskowy na klatkę piersiową

  W dolegliwościach dotykających klatki piersiowej i po operacjach w tym obszarze stosowany jest pas uciskowy na klatkę piersiową. Używany jest między innymi przy złamaniach mostka, po zabiegach kardiochirurgicznych i torakochirurgicznych. Dla kobiet przeznaczone są damskie pasy uciskowe na klatki piersiowe, które mają otwory na piersi, co poprawia komfort ich noszenia. Pas uciskowy na kręgosłup Dodatkowe wsparcie dla mięśni pleców i kręgosłupa zapewnia ortopedyczny pas uciskowy na kręgosłup. Specjalne wzmocnienia znajdujące się w rejonie pleców stabilizują i wzmacniają mięśnie. Pas uciskowy po porodzie Brzuszny pas uciskowy po porodzie pomaga w powrocie do sylwetki sprzed ciąży. Wzmacnia osłabione mięśnie i zapobiega przepuklinie. Może być używany również jako pas uciskowy po cesarce jako wsparcie dla osłabionych mięśni brzucha.

  Jak wybrać najlepszy pas uciskowy?

  Dobierając odpowiedni pas uciskowy, należy przede wszystkim dopasować go do wskazań medycznych, a następnie do swojej sylwetki. W naszym sklepie dostępne są pasy uciskowe w różnych rozmiarach, dzięki czemu można łatwo dobrać je do obwodu brzucha i klatki piersiowej. Pasy oferowane są w różnych wariantach, między innymi jako pas uciskowy zamknięty – bez zapięcia, pas uciskowy z zapięciem i regulacją, pas uciskowy przewiewny z materiału wspomagającego cyrkulację powietrza. Jeżeli masz pytania związane z doborem pasów medycznych, zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem!

 • Przeciwżylakowe
 • Więcej

Jest 210 produktów.

Pokazano 1-44 z 210 pozycji

Aktywne filtry