Rajstopy przeciwżylakowe

Aktywne filtry

Rajstopy na żylaki to wyroby medyczne, które mają właściwości profilaktyczne i pomagają w leczeniu żylaków i dolegliwości żylnych kończyn dolnych. Nasz sklep oferuje najlepsze rajstopy przeciwżylakowe od sprawdzonych producentów – Pani Teresa, VeeraAries Avicenum i wielu innych. Zakupisz u nas rajstopy we wszystkich rozmiarach i klasach kompresji, także rajstopy przeciwżylakowe dla kobiet w ciąży. Sprawdź naszą ofertę!

Kiedy zacząć korzystać z rajstop przeciwżylakowych?

Wyroby kompresyjne jak rajstopy na żylaki są przeznaczone dla osób doświadczających dolegliwości żylnych kończyn dolnych i mogą być używane w celach zapobiegawczych. Rajstopy uciskowe poprzez nacisk, jaki wywołują na żyły, wspomagają ich pracę i dzięki temu zmniejszają dolegliwości i pomagają w leczeniu chorób żylnych. Aby zapewniły najlepszy efekt, powinny być dopasowane przez lekarza, który dobiera je pod kątem klasy kompresji – ucisku.

Rajstopy przeciwżylakowe są stosowane w poniższych przypadkach:

- Obrzęki,

- Uczucie ciężkości,

- Pajączki,

– Popękane naczynka,

- Przewlekła niewydolność żylna,

- Żylaki,

- Zakrzepowe zapalenie żył,

- Zespół pozakrzepowy,

- Zatory w żyłach,

- Stwardnienie żył,

- Niewydolność żył głównych,

- Po zabiegach na żyłach kończyn dolnych.

Rajstopy przeciwżylakowe – klasy ucisku

Aby dobrać najlepsze rajstopy przeciwżylakow, należy zwrócić uwagę na klasę ich kompresji, czyli ucisku. Wyroby te oferowane są w trzech klasach ucisku – 1, 2 i 3. Wybrani producenci oferują także profilaktyczne rajstopy przeciwżylakowe z niższym naciskiem. 

Rajstopy 1 klasa ucisku (18-23 mmHg)

Najniższa, czyli 1 klasa ucisku jest przeznaczona dla osób z lekkimi dolegliwościami żylnymi, między innymi z małymi żylakami, obrzękami nóg, uczuciem ciężkości. Może być stosowana także w celach profilaktycznych – w naszej ofercie dostępne są rajstopy przeciwżylakowe dla kobiet w ciąży ze specjalnym pasem, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego krążenia. 

Rajstopy 2 klasa ucisku (23-32 mmHg)

Rajstopy przeciwżylakowe w 2 klasie kompresji są polecane dla osób z widocznymi żylakami, przewlekłą niewydolnością żylną, w profilaktyce zakrzepicy, zatorów, a także po zabiegach na żyłach kończyn dolnych.

Rajstopy 3 klasa ucisku (34-46 mmHg)

Najwyższa klasa ucisku wyrobów przeciwżylakowych, czyli 3 klasa jest polecana dla osób doświadczających ciężkich dolegliwości żylnych, które wymagają silnej kompresji.

Jak dobrać najlepsze rajstopy przeciwżylakowe?

Dostępne w naszym sklepie medyczne rajstopy na żylaki to szeroka gama produktów dostępnych w różnych wariantach, rozmiarach i wzorach. Prezentujemy rajstopy przeciwżylakowe we wszystkich rozmiarach, w wariantach krótkim i długim, z zamkniętym i otwartym czubkiem. Zakupisz u nas także rajstopy z antybakteryjnym srebrem, które poprawia higienę ich noszenia. Poza klasycznymi czarnymi i beżowymi rajstopami uciskowymi oferujemy też rajstopy medyczne granatowe, melanżowe, grafitowe, camelowe. Jeżeli masz dodatkowe pytania związane z doborem rajstop uciskowych, jesteśmy gotowi do pomocy!