Pasy kompresujące

Aktywne filtry

Pasy kompresyjne na klatkę piersiową stosowane są po operacjach i urazach. Pas uciskowy na klatkę piersiową wspomaga prawidłową regenerację tkanek, zmniejsza obrzęki i dolegliwości bólowe, a także pomaga w rehabilitacji. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze pasy kompresujące od uznanych marek, między innymi Amoena i Pani Teresa. Sprawdź naszą ofertę i zamów komfortowy pas w swoim rozmiarze!

Kiedy stosuje się pasy kompresyjne na klatkę piersiową?

Kompresja, czyli ucisk wywołany na tkanki wspomaga ich funkcjonowanie. Umożliwia prawidłowy przepływ krwi, limfy, dotlenienie i odżywienie tkanek. Stosowanie pasów kompresyjnych redukuje ryzyko związane z powstaniem obrzęków, zastojów limfatycznych, wspomaga pracę tkanki mięśniowej, a przez to pomaga w poprawie stanu zdrowia i powrocie do sprawności.

Pas kompresyjny na klatkę piersiową – wskazania do stosowania:

- Operacje piersi – mastektomia i inne zabiegi,

- Operacje kardiochirurgiczne,

- Operacje torakochirurgiczne,

- Złamania mostka.

Rodzaje pasów kompresyjnych na klatkę piersiową

Do wykonania pasów kompresyjnych na klatkę piersiową stosowane są mocne, ale elastyczne materiały, które delikatnie dopasowują się do ciała i nie podrażniają skóry. Pasy zapinane są na rzepy, co ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie. Pas na klatkę piersiową może mieć formę opaski noszonej na biust stosowanej razem z biustonoszem kompresyjnym. Dostępne są także pasy w formie kamizelki – pasy dla kobiet mają otwory na piersi poprawiające komfort.

Jak dobrać najlepszy pas kompresujący na klatkę piersiową?

Aby dobrać odpowiedni pas kompresyjny po operacji piersii oraz po innych zabiegach i urazach, należy wziąć pod uwagę wskazania medyczne oraz rozmiar pasa, który powinien być odpowiednio dobrany do sylwetki. Pasy kompresujące oferowane są w różnych rozmiarach, które dopasowuje się do obwodu klatki piersiowej. Nie wiesz, jaki rodzaj pasa kompresującego wybrać? Masz problem z doborem rozmiaru pasa do swojej sylwetki? Skontaktuj się z naszym sklepem – pomożemy w wybraniu najlepszych wyrobów medycznych!