Pończochy przeciwżylakowe

Aktywne filtry

Pończochy przeciwżylakowe to wyroby profilaktyczne i lecznicze, które dzięki kompresji dbają o prawidłowy przepływ krwi w kończynach dolnych. W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę pończoch przeciwżylakowych w 1, 2 i 3 klasie kompresji od najlepszych marek – Veera, Pani Teresa, Aries AvicenumDuomed i innych. Poznaj naszą ofertę i zamów najlepsze pończochy uciskowe na żylaki!

Kiedy stosować pończochy przeciwżylakowe?

Po pończochy na żylaki może sięgnąć każda osoba, która ma problemy z krążeniem w kończynach dolnychWyroby uciskowe tego rodzaju mogą być używane w celach profilaktycznych, by zapobiegać dolegliwościom, a także po to, by je leczyć. Pończochy uciskowe na żylaki wspomagają pracę naczyń krwionośnych w kończynach dolnych poprzez wywieranie na nie nacisku. Dzięki temu umożliwiają sprawny przepływ krwi i zapobiegają jej cofaniu się, co przeciwdziała powstawaniu i powiększaniu się żylaków. Polecane są również w stanach chorobowych żył kończyn dolnych oraz po zabiegach.

Wskazania do stosowania pończoch przeciwżylakowych:

- Obrzęki nóg,

- Uczucie ciężkich nóg,

- Popękane naczynka na nogach,

- Przewlekła niewydolność żylna,

- Żylaki kończyn dolnych,

- Zatory żylne,

- Zakrzepowe zapalenie żył,

- Zespół pozakrzepowy,

- Stwardnienia naczyń krwionośnych,

- Niewydolność żył głównych,

- Po operacjach na żyłach kończyn dolnych.

Pończochy uciskowe na żylaki – klasy ucisku

Pończochy na żylaki są oferowane w trzech klasach ucisku (kompresji) – 1, 2 i 3. Wybrani producenci oferują również pończochy uciskowe profilaktyczne o ucisku mniejszym niż 18 mmHg. Dobór odpowiednich wyrobów uciskowych związany jest z rodzajem i stopniem zaawansowania dolegliwości żylnych kończyn dolnych.

Pończochy 1 klasa ucisku (18-23 mmHg)

Pończochy przeciwżylakowe w najniższej, czyli w 1 klasie kompresji polecane są dla osób doświadczających uczucia ciężkości nóg, obrzęków, z łagodnymi żylakami. Mogą być używane podczas podróżowania, w trakcie ciąży.

Pończochy 2 klasa ucisku (23-32 mmHg)

Pończochy uciskowe na żylaki 2 klasy kompresji przeznaczone są dla osób z wyraźnymi żylakami, przewlekłą niewydolnością żylną, zakrzepicą żylną, zespołem pozakrzepowym. Używane są również po zabiegach na kończynach dolnych jak skleroterapia, ablacja termiczna.

Pończochy 3 klasa ucisku (34-46 mmHg)

Medyczne pończochy przeciwżylakowe w 3 klasie ucisku są polecane przy poważnych dolegliwościach, między innymi przy przewlekłych i nasilonych chorobach żylnych, zaawansowanym zapaleniu żył, owrzodzeniach, silnych obrzękach.

Jak dobrać najlepsze pończochy na żylaki?

Przy wyborze pończoch na żylaki duże znaczenie ma dobór odpowiedniego rozmiaru, wersji – krótka lub długa oraz wykończenia – z czubkiem otwartym lub zamkniętym. Dzięki szerokiej gamie pończoch w naszym sklepie z pewnością wybierzesz te dopasowane do swojej sylwetki i potrzeb. Zakupisz u nas pończochy uciskowe na żylaki w różnych kolorach i wzorach, które doskonale nadają się na co dzień i na ważne wyjścia. Oferujemy także pończochy ze srebrem antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Masz dodatkowe pytania związane z naszą ofertą? Skontaktuj się z naszym sklepem – chętnie pomożemy!