Przeciwżylakowe

Podkategorie

 • Podkolanówki

  Podkolanówki przeciwżylakowe dbają o komfort i zdrowie nóg, zmniejszając dolegliwości żylne. W naszym sklepie zakupisz profilaktyczne i lecznicze podkolanówki uciskowe we wszystkich klasach kompresji. Oferujemy wyroby najlepszych marek jak Pani Teresa, VeeraMediven oraz Aries Avicenum w różnych rozmiarach i kolorach. Wybierz najlepsze podkolanówki na żylaki dla siebie!

  Kiedy należy korzystać z podkolanówek przeciwżylakowych?

  Wyroby uciskowe przeznaczone są dla osób, które mają problemy żylne lub chcą im zapobiegać. Mogą być używane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, a dzięki szerokiej gamie rozmiarów można dopasować je do każdej sylwetki. Medyczne podkolanówki przeciwżylakowe polecane są do stosowania w celach profilaktycznych i leczniczych u osób doświadczających dolegliwości żylnych. Dzięki kompresji wspierają prawidłową pracę układu naczyniowego i krążenia krwi w kończynach dolnych.

  Wskazania do stosowania podkolanówek uciskowych:

  - Obrzęki nóg,

  - Ciężkość nóg,

  - Popękane naczynka,

  - Niewydolność żylna,

  - Żylaki nóg,

  - Owrzodzenia żylne,

  - Stwardnienia żył,

  - Zatory w żyłach,

  - Zakrzepowe zapalenie żył,

  - Zespół pozakrzepowy,

  - Po zabiegach na żyłach, na przykład skleroterapii, strippingu.

  Podkolanówki na żylaki – stopnie ucisku

  Medyczne podkolanówki przeciwżylakowe oferowane są w trzech klasach kompresji – 1, 2 i 3. Dostępne są także podkolanówki uciskowe profilaktyczne, które mają niższy stopień ucisku i pomagają w zapobieganiu schorzeniom żylnym. 

  Podkolanówki 1 klasa ucisku (18-23 mmHg)

  Ze względu na niską kompresję podkolanówki przeciwżylakowe 1 stopień ucisku polecane są do stosowania w lekkich dolegliwościach żylnych, między innymi przy uczuciu zmęczenia, ciężkości nóg, obrzękach, małych żylakach. Mogą być stosowane także podczas podróży, przez kobiety w ciąży

  Podkolanówki 2 klasa ucisku (23-32 mmHg)

  Średni nacisk, jaki wywołują podkolanówki przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji, jest stosowany w dolegliwościach o średnim nasileniu, między innymi u osób z widocznymi żylakami, przewlekłą niewydolnością żylną, w profilaktyce zatorowości i zakrzepicy.

  Podkolanówki 3 klasa ucisku (34-46 mmHg)

  Najwyższy stopień kompresji, czyli stopień 3 jest stosowany u osób doświadczających ciężkich dolegliwości, między innymi w przypadku owrzodzeń goleni, przy zaawansowanych żylakach oraz w innych poważnych schorzeniach krążeniowych wymagających silnego ucisku.

  Jak wybrać najlepsze podkolanówki przeciwżylakowe?

  Dobierając odpowiednie podkolanówki przeciwżylakowe, warto uwzględnić ich stopień kompresji, rozmiar oraz wykończenie. Szeroka gama kolorów wyrobów uciskowych dostępnych w naszym sklepie pozwala również na łatwy wybór estetycznych podkolanówek na każdą okazję. Oferujemy podkolanówki uciskowe w różnych rozmiarach oraz wersjach – długie i krótkie. Podkolanówki mogą być wykończone otwartymi palcami lub mogą mieć zamknięte czubki. Jeśli masz pytania związane z dostępnymi u nas wyrobami przeciwżylakowymi, skontaktuj się z nami!

 • Pończochy

  Pończochy przeciwżylakowe to wyroby profilaktyczne i lecznicze, które dzięki kompresji dbają o prawidłowy przepływ krwi w kończynach dolnych. W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę pończoch przeciwżylakowych w 1, 2 i 3 klasie kompresji od najlepszych marek – Veera, Pani Teresa, Aries AvicenumDuomed i innych. Poznaj naszą ofertę i zamów najlepsze pończochy uciskowe na żylaki!

  Kiedy stosować pończochy przeciwżylakowe?

  Po pończochy na żylaki może sięgnąć każda osoba, która ma problemy z krążeniem w kończynach dolnychWyroby uciskowe tego rodzaju mogą być używane w celach profilaktycznych, by zapobiegać dolegliwościom, a także po to, by je leczyć. Pończochy uciskowe na żylaki wspomagają pracę naczyń krwionośnych w kończynach dolnych poprzez wywieranie na nie nacisku. Dzięki temu umożliwiają sprawny przepływ krwi i zapobiegają jej cofaniu się, co przeciwdziała powstawaniu i powiększaniu się żylaków. Polecane są również w stanach chorobowych żył kończyn dolnych oraz po zabiegach.

  Wskazania do stosowania pończoch przeciwżylakowych:

  - Obrzęki nóg,

  - Uczucie ciężkich nóg,

  - Popękane naczynka na nogach,

  - Przewlekła niewydolność żylna,

  - Żylaki kończyn dolnych,

  - Zatory żylne,

  - Zakrzepowe zapalenie żył,

  - Zespół pozakrzepowy,

  - Stwardnienia naczyń krwionośnych,

  - Niewydolność żył głównych,

  - Po operacjach na żyłach kończyn dolnych.

  Pończochy uciskowe na żylaki – klasy ucisku

  Pończochy na żylaki są oferowane w trzech klasach ucisku (kompresji) – 1, 2 i 3. Wybrani producenci oferują również pończochy uciskowe profilaktyczne o ucisku mniejszym niż 18 mmHg. Dobór odpowiednich wyrobów uciskowych związany jest z rodzajem i stopniem zaawansowania dolegliwości żylnych kończyn dolnych.

  Pończochy 1 klasa ucisku (18-23 mmHg)

  Pończochy przeciwżylakowe w najniższej, czyli w 1 klasie kompresji polecane są dla osób doświadczających uczucia ciężkości nóg, obrzęków, z łagodnymi żylakami. Mogą być używane podczas podróżowania, w trakcie ciąży.

  Pończochy 2 klasa ucisku (23-32 mmHg)

  Pończochy uciskowe na żylaki 2 klasy kompresji przeznaczone są dla osób z wyraźnymi żylakami, przewlekłą niewydolnością żylną, zakrzepicą żylną, zespołem pozakrzepowym. Używane są również po zabiegach na kończynach dolnych jak skleroterapia, ablacja termiczna.

  Pończochy 3 klasa ucisku (34-46 mmHg)

  Medyczne pończochy przeciwżylakowe w 3 klasie ucisku są polecane przy poważnych dolegliwościach, między innymi przy przewlekłych i nasilonych chorobach żylnych, zaawansowanym zapaleniu żył, owrzodzeniach, silnych obrzękach.

  Jak dobrać najlepsze pończochy na żylaki?

  Przy wyborze pończoch na żylaki duże znaczenie ma dobór odpowiedniego rozmiaru, wersji – krótka lub długa oraz wykończenia – z czubkiem otwartym lub zamkniętym. Dzięki szerokiej gamie pończoch w naszym sklepie z pewnością wybierzesz te dopasowane do swojej sylwetki i potrzeb. Zakupisz u nas pończochy uciskowe na żylaki w różnych kolorach i wzorach, które doskonale nadają się na co dzień i na ważne wyjścia. Oferujemy także pończochy ze srebrem antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Masz dodatkowe pytania związane z naszą ofertą? Skontaktuj się z naszym sklepem – chętnie pomożemy!

 • Rajstopy

  Rajstopy na żylaki to wyroby medyczne, które mają właściwości profilaktyczne i pomagają w leczeniu żylaków i dolegliwości żylnych kończyn dolnych. Nasz sklep oferuje najlepsze rajstopy przeciwżylakowe od sprawdzonych producentów – Pani Teresa, VeeraAries Avicenum i wielu innych. Zakupisz u nas rajstopy we wszystkich rozmiarach i klasach kompresji, także rajstopy przeciwżylakowe dla kobiet w ciąży. Sprawdź naszą ofertę!

  Kiedy zacząć korzystać z rajstop przeciwżylakowych?

  Wyroby kompresyjne jak rajstopy na żylaki są przeznaczone dla osób doświadczających dolegliwości żylnych kończyn dolnych i mogą być używane w celach zapobiegawczych. Rajstopy uciskowe poprzez nacisk, jaki wywołują na żyły, wspomagają ich pracę i dzięki temu zmniejszają dolegliwości i pomagają w leczeniu chorób żylnych. Aby zapewniły najlepszy efekt, powinny być dopasowane przez lekarza, który dobiera je pod kątem klasy kompresji – ucisku.

  Rajstopy przeciwżylakowe są stosowane w poniższych przypadkach:

  - Obrzęki,

  - Uczucie ciężkości,

  - Pajączki,

  – Popękane naczynka,

  - Przewlekła niewydolność żylna,

  - Żylaki,

  - Zakrzepowe zapalenie żył,

  - Zespół pozakrzepowy,

  - Zatory w żyłach,

  - Stwardnienie żył,

  - Niewydolność żył głównych,

  - Po zabiegach na żyłach kończyn dolnych.

  Rajstopy przeciwżylakowe – klasy ucisku

  Aby dobrać najlepsze rajstopy przeciwżylakow, należy zwrócić uwagę na klasę ich kompresji, czyli ucisku. Wyroby te oferowane są w trzech klasach ucisku – 1, 2 i 3. Wybrani producenci oferują także profilaktyczne rajstopy przeciwżylakowe z niższym naciskiem. 

  Rajstopy 1 klasa ucisku (18-23 mmHg)

  Najniższa, czyli 1 klasa ucisku jest przeznaczona dla osób z lekkimi dolegliwościami żylnymi, między innymi z małymi żylakami, obrzękami nóg, uczuciem ciężkości. Może być stosowana także w celach profilaktycznych – w naszej ofercie dostępne są rajstopy przeciwżylakowe dla kobiet w ciąży ze specjalnym pasem, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego krążenia. 

  Rajstopy 2 klasa ucisku (23-32 mmHg)

  Rajstopy przeciwżylakowe w 2 klasie kompresji są polecane dla osób z widocznymi żylakami, przewlekłą niewydolnością żylną, w profilaktyce zakrzepicy, zatorów, a także po zabiegach na żyłach kończyn dolnych.

  Rajstopy 3 klasa ucisku (34-46 mmHg)

  Najwyższa klasa ucisku wyrobów przeciwżylakowych, czyli 3 klasa jest polecana dla osób doświadczających ciężkich dolegliwości żylnych, które wymagają silnej kompresji.

  Jak dobrać najlepsze rajstopy przeciwżylakowe?

  Dostępne w naszym sklepie medyczne rajstopy na żylaki to szeroka gama produktów dostępnych w różnych wariantach, rozmiarach i wzorach. Prezentujemy rajstopy przeciwżylakowe we wszystkich rozmiarach, w wariantach krótkim i długim, z zamkniętym i otwartym czubkiem. Zakupisz u nas także rajstopy z antybakteryjnym srebrem, które poprawia higienę ich noszenia. Poza klasycznymi czarnymi i beżowymi rajstopami uciskowymi oferujemy też rajstopy medyczne granatowe, melanżowe, grafitowe, camelowe. Jeżeli masz dodatkowe pytania związane z doborem rajstop uciskowych, jesteśmy gotowi do pomocy!

 • Skarpety

  Osoby z żylakami mogą cierpieć na stan zwany niewydolnością żylną. Oznacza to, że przepływ krwi przez żyły jest niewystarczający. Żylaki są obrzęknięte, poskręcane i powiększone. Często pojawiają się na powierzchni skóry i mogą prowadzić do nieestetycznych, bolesnych, a czasem nawet niebezpiecznych zmian.

  Skarpetki przeciwżylakowe

  Żylaki są rodzajem choroby żylakowej. Pojawiają się jako fioletowe i niebieskie grudki pod skórą dolnej części nóg. Żylaki mogą być leczone różnymi metodami. Ale kiedy żyły stają się zgrubiałe i stwardniałe, choroba staje się trudniejsza do leczenia. Skarpety przeciwżylakowe mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia żylaków i zapobiec zakrzepom krwi. Są one wykonane z miękkiego materiału, który zapobiega uciskowi na żyłę i wspomaga krążenie. Skarpety przeciwżylakowe są wykonane w specjalnej technologii, która pozwala na łatwy odpływ żył i utrzymanie nóg w czystości. Skarpety te są również antybakteryjne i antyzapachowe. Mają wygodną konstrukcję i są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, więc nadają się dla każdego. Skarpetki przeciwżylakowe to bardzo dobre rozwiązanie na żylaki.

  Turystyczne skarpety przeciwodleżynowe

  W naszej ofercie znajdą Państwo produkty kompresyjne dla podróży dla kobiet i mężczyzn. Bardzo ważne jest, aby dbać o swoje ciało podczas podróży. Skarpety uciskowe pozwalają zachować sprawność i zdrowie podczas długich podróży. Jest to obowiązkowy element wyposażenia dla osób, które lubią długie loty. Wyroby kompresyjne renomowanych marek dostępne w naszym sklepie wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są bezpieczne i wygodne.

  Skarpety kompresyjne Pani Teresa i Veera dostępne w naszej ofercie zostały stworzone, aby wspierać kończyny dolne. Uzyskano to dzięki zastosowaniu wysokiej jakoci materiału, z którego wykonane są skarpety - oddychające i elastyczne, co pozwala dopasować się do kształtu stopy i zmniejszyć nacisk na nerwy i naczynia krwionośne.

   

 • Stopień kompresji

Jest 187 produktów.

Pokazano 1-44 z 187 pozycji

Aktywne filtry