Rękawy

Aktywne filtry

Medyczne rękawy uciskowe używane są w terapii obrzęków limfatycznych w obrębie ramienia. Są one również stosowane przez amazonki po przeprowadzonych operacjach piersi. Właśnie dlatego w naszym sklepie Dla Amazonek możesz zakupić najlepsze rękawy uciskowe od uznanych producentów!

Rękawy uciskowe

Zamówisz u nas rękawy uciskowe od marki Avicenum, która dostarcza wysokiej klasy produkty medyczne tworzone z naciskiem na skuteczność, wytrzymałość oraz wygodę. Oferowany przez firmę Avicenum rękaw uciskowy na obrzęk limfatyczny doskonale sprawdzi się po mastektomii oraz innych zabiegach, a także w leczeniu obrzęków. Dzięki specjalnej konstrukcji zapewnia optymalny stopień kompresji, a przez to pomaga w redukcji obrzęków. Technologia Sanitized® daje dodatkową ochronę przed bakteriami i grzybami. Rękawy oferowane są w różnych rozmiarach do wyboru.

Kiedy stosuje się rękawy uciskowe?

Kompresjoterapia wykorzystująca wyroby uciskowe jak rękaw uciskowy wspomaga prawidłową pracę układu krwionośnego – zapobiega nieprawidłowemu przepływowi krwi i dzięki temu redukuje obrzęki. Rękawy uciskowe oferowane są w wariantach z rękawiczką oraz lamówką, aby zapobiegać ich zsuwaniu się.

Główne wskazania do stosowania rękawa uciskowego:
- mastektomia i inne zabiegi na piersiach
- zabiegi usuwania węzłów chłonnych pachowych
- obrzęki pourazowe
- obrzęk pooperacyjne

Rękaw uciskowy – jak wybrać najlepszy model?

Dobierając odpowiedni rękaw uciskowy po mastektomii, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim ważne jest dopasowanie rękawa do ramienia, ponieważ tylko wtedy kompresjoterapia może przynieść oczekiwane rezultaty. Również istotna jest jakość wykonania rękawa, aby jego codzienne stosowanie mogło być w pełni komfortowe.

Przy zakupie należy dobrać rękaw uciskowy na obrzęk limfatyczny pod kątem rozmiaru, a także wersji – krótka albo długa dla dłuższych ramion. Dobry rękaw uciskowy powinien być też wygodny w noszeniu oraz higieniczny, na przykład dzięki zastosowaniu specjalnych apretur o działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Za najwygodniejsze uznawane są rękawy okrągłodziane z płaskimi szwami.