Pasy uciskowe

Podkategorie

 • Pasy kompresujące

  Pasy kompresyjne na klatkę piersiową stosowane są po operacjach i urazach. Pas uciskowy na klatkę piersiową wspomaga prawidłową regenerację tkanek, zmniejsza obrzęki i dolegliwości bólowe, a także pomaga w rehabilitacji. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze pasy kompresujące od uznanych marek, między innymi Amoena i Pani Teresa. Sprawdź naszą ofertę i zamów komfortowy pas w swoim rozmiarze!

  Kiedy stosuje się pasy kompresyjne na klatkę piersiową?

  Kompresja, czyli ucisk wywołany na tkanki wspomaga ich funkcjonowanie. Umożliwia prawidłowy przepływ krwi, limfy, dotlenienie i odżywienie tkanek. Stosowanie pasów kompresyjnych redukuje ryzyko związane z powstaniem obrzęków, zastojów limfatycznych, wspomaga pracę tkanki mięśniowej, a przez to pomaga w poprawie stanu zdrowia i powrocie do sprawności.

  Pas kompresyjny na klatkę piersiową – wskazania do stosowania:

  - Operacje piersi – mastektomia i inne zabiegi,

  - Operacje kardiochirurgiczne,

  - Operacje torakochirurgiczne,

  - Złamania mostka.

  Rodzaje pasów kompresyjnych na klatkę piersiową

  Do wykonania pasów kompresyjnych na klatkę piersiową stosowane są mocne, ale elastyczne materiały, które delikatnie dopasowują się do ciała i nie podrażniają skóry. Pasy zapinane są na rzepy, co ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie. Pas na klatkę piersiową może mieć formę opaski noszonej na biust stosowanej razem z biustonoszem kompresyjnym. Dostępne są także pasy w formie kamizelki – pasy dla kobiet mają otwory na piersi poprawiające komfort.

  Jak dobrać najlepszy pas kompresujący na klatkę piersiową?

  Aby dobrać odpowiedni pas kompresyjny po operacji piersii oraz po innych zabiegach i urazach, należy wziąć pod uwagę wskazania medyczne oraz rozmiar pasa, który powinien być odpowiednio dobrany do sylwetki. Pasy kompresujące oferowane są w różnych rozmiarach, które dopasowuje się do obwodu klatki piersiowej. Nie wiesz, jaki rodzaj pasa kompresującego wybrać? Masz problem z doborem rozmiaru pasa do swojej sylwetki? Skontaktuj się z naszym sklepem – pomożemy w wybraniu najlepszych wyrobów medycznych!

 • Pasy brzuszne
 • Pasy poporodowe

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Pasy uciskowe stosowane są w celu łagodzenia bólu, obrzęków oraz do stabilizacji i wzmacniania mięśni. Pas uciskowy na brzuch i klatkę piersiową używany jest między innymi w przypadku przepuklin, po operacjach i porodzie. W naszym sklepie znajdziesz gamę pasów uciskowych najlepszych marek, które stosowane są w profilaktyce i leczeniu różnych dolegliwości. Dobierz najlepszy pas uciskowy dla siebie!

Kiedy stosuje się pasy uciskowe?

Pasy uciskowe to rodzaj medycznych wyrobów kompresyjnych, które wywołują nacisk na tkanki. Do ich wykonania stosowane są elastyczne materiały, które dopasowują się do ciała, ale jednocześnie zapewniają maksymalny komfort użytkowania każdego dnia i pomagają w powrocie do sprawności. Szeroka gama rozmiarów pasów uciskowych wraz z możliwością ich regulacji pozwala na uzyskanie najlepszego dopasowania i stopnia nacisku.

Wskazania do stosowania pasów uciskowych:

- Przepukliny brzuszne,

- Przepukliny pachwinowe,

- Złamanie mostka,

- Bóle kręgosłupa,

- Obrzęki i zastoje limfatyczne,

- Po operacjach jamy brzusznej i klatki piersiowej,

- Po porodzie.

Rodzaje pasów uciskowych

Różne rodzaje pasów uciskowych pozwalają na dopasowanie ich do dolegliwości, indywidualnych potrzeb pacjenta i wskazań lekarskich

Pas uciskowy na brzuch

Najczęściej kupowany rodzaj pasa uciskowego, który stosowany jest w dolegliwościach mięśni brzucha, głównie w przypadku przepukliny brzusznej, w tym przepukliny pępkowej. Pas uciskowy na brzuch po operacji używany jest także po to, aby wzmocnić mięśnie brzucha i zapobiec powstawaniu przepukliny. Pas uciskowy pachwinowy To rodzaj pasa uciskowego stosowanego w przypadku przepukliny pachwinowej. Używany jest również po operacjach i jako wsparcie w rehabilitacji

Pas uciskowy na klatkę piersiową

W dolegliwościach dotykających klatki piersiowej i po operacjach w tym obszarze stosowany jest pas uciskowy na klatkę piersiową. Używany jest między innymi przy złamaniach mostka, po zabiegach kardiochirurgicznych i torakochirurgicznych. Dla kobiet przeznaczone są damskie pasy uciskowe na klatki piersiowe, które mają otwory na piersi, co poprawia komfort ich noszenia. Pas uciskowy na kręgosłup Dodatkowe wsparcie dla mięśni pleców i kręgosłupa zapewnia ortopedyczny pas uciskowy na kręgosłup. Specjalne wzmocnienia znajdujące się w rejonie pleców stabilizują i wzmacniają mięśnie. Pas uciskowy po porodzie Brzuszny pas uciskowy po porodzie pomaga w powrocie do sylwetki sprzed ciąży. Wzmacnia osłabione mięśnie i zapobiega przepuklinie. Może być używany również jako pas uciskowy po cesarce jako wsparcie dla osłabionych mięśni brzucha.

Jak wybrać najlepszy pas uciskowy?

Dobierając odpowiedni pas uciskowy, należy przede wszystkim dopasować go do wskazań medycznych, a następnie do swojej sylwetki. W naszym sklepie dostępne są pasy uciskowe w różnych rozmiarach, dzięki czemu można łatwo dobrać je do obwodu brzucha i klatki piersiowej. Pasy oferowane są w różnych wariantach, między innymi jako pas uciskowy zamknięty – bez zapięcia, pas uciskowy z zapięciem i regulacją, pas uciskowy przewiewny z materiału wspomagającego cyrkulację powietrza. Jeżeli masz pytania związane z doborem pasów medycznych, zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem!