Podkolanówki

Podkolanówki przeciwżylakowe dbają o komfort i zdrowie nóg, zmniejszając dolegliwości żylne. W naszym sklepie zakupisz profilaktyczne i lecznicze podkolanówki uciskowe we wszystkich klasach kompresji. Oferujemy wyroby najlepszych marek jak Pani Teresa, VeeraMediven oraz Aries Avicenum w różnych rozmiarach i kolorach. Wybierz najlepsze podkolanówki na żylaki dla siebie!

Kiedy należy korzystać z podkolanówek przeciwżylakowych?

Wyroby uciskowe przeznaczone są dla osób, które mają problemy żylne lub chcą im zapobiegać. Mogą być używane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, a dzięki szerokiej gamie rozmiarów można dopasować je do każdej sylwetki. Medyczne podkolanówki przeciwżylakowe polecane są do stosowania w celach profilaktycznych i leczniczych u osób doświadczających dolegliwości żylnych. Dzięki kompresji wspierają prawidłową pracę układu naczyniowego i krążenia krwi w kończynach dolnych.

Wskazania do stosowania podkolanówek uciskowych:

- Obrzęki nóg,

- Ciężkość nóg,

- Popękane naczynka,

- Niewydolność żylna,

- Żylaki nóg,

- Owrzodzenia żylne,

- Stwardnienia żył,

- Zatory w żyłach,

- Zakrzepowe zapalenie żył,

- Zespół pozakrzepowy,

- Po zabiegach na żyłach, na przykład skleroterapii, strippingu.

Podkolanówki na żylaki – stopnie ucisku

Medyczne podkolanówki przeciwżylakowe oferowane są w trzech klasach kompresji – 1, 2 i 3. Dostępne są także podkolanówki uciskowe profilaktyczne, które mają niższy stopień ucisku i pomagają w zapobieganiu schorzeniom żylnym. 

Podkolanówki 1 klasa ucisku (18-23 mmHg)

Ze względu na niską kompresję podkolanówki przeciwżylakowe 1 stopień ucisku polecane są do stosowania w lekkich dolegliwościach żylnych, między innymi przy uczuciu zmęczenia, ciężkości nóg, obrzękach, małych żylakach. Mogą być stosowane także podczas podróży, przez kobiety w ciąży

Podkolanówki 2 klasa ucisku (23-32 mmHg)

Średni nacisk, jaki wywołują podkolanówki przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji, jest stosowany w dolegliwościach o średnim nasileniu, między innymi u osób z widocznymi żylakami, przewlekłą niewydolnością żylną, w profilaktyce zatorowości i zakrzepicy.

Podkolanówki 3 klasa ucisku (34-46 mmHg)

Najwyższy stopień kompresji, czyli stopień 3 jest stosowany u osób doświadczających ciężkich dolegliwości, między innymi w przypadku owrzodzeń goleni, przy zaawansowanych żylakach oraz w innych poważnych schorzeniach krążeniowych wymagających silnego ucisku.

Jak wybrać najlepsze podkolanówki przeciwżylakowe?

Dobierając odpowiednie podkolanówki przeciwżylakowe, warto uwzględnić ich stopień kompresji, rozmiar oraz wykończenie. Szeroka gama kolorów wyrobów uciskowych dostępnych w naszym sklepie pozwala również na łatwy wybór estetycznych podkolanówek na każdą okazję. Oferujemy podkolanówki uciskowe w różnych rozmiarach oraz wersjach – długie i krótkie. Podkolanówki mogą być wykończone otwartymi palcami lub mogą mieć zamknięte czubki. Jeśli masz pytania związane z dostępnymi u nas wyrobami przeciwżylakowymi, skontaktuj się z nami!

Aktywne filtry