Podkolanówki przeciwżylakowe

Aktywne filtry

Podkolanówki przeciwżylakowe dbają o komfort i zdrowie nóg, zmniejszając dolegliwości żylne. W naszym sklepie zakupisz profilaktyczne i lecznicze podkolanówki uciskowe we wszystkich klasach kompresji. Oferujemy wyroby najlepszych marek jak Pani Teresa, VeeraMediven oraz Aries Avicenum w różnych rozmiarach i kolorach. Wybierz najlepsze podkolanówki na żylaki dla siebie!

Kiedy należy korzystać z podkolanówek przeciwżylakowych?

Wyroby uciskowe przeznaczone są dla osób, które mają problemy żylne lub chcą im zapobiegać. Mogą być używane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, a dzięki szerokiej gamie rozmiarów można dopasować je do każdej sylwetki. Medyczne podkolanówki przeciwżylakowe polecane są do stosowania w celach profilaktycznych i leczniczych u osób doświadczających dolegliwości żylnych. Dzięki kompresji wspierają prawidłową pracę układu naczyniowego i krążenia krwi w kończynach dolnych.

Wskazania do stosowania podkolanówek uciskowych:

- Obrzęki nóg,

- Ciężkość nóg,

- Popękane naczynka,

- Niewydolność żylna,

- Żylaki nóg,

- Owrzodzenia żylne,

- Stwardnienia żył,

- Zatory w żyłach,

- Zakrzepowe zapalenie żył,

- Zespół pozakrzepowy,

- Po zabiegach na żyłach, na przykład skleroterapii, strippingu.

Podkolanówki na żylaki – stopnie ucisku

Medyczne podkolanówki przeciwżylakowe oferowane są w trzech klasach kompresji – 1, 2 i 3. Dostępne są także podkolanówki uciskowe profilaktyczne, które mają niższy stopień ucisku i pomagają w zapobieganiu schorzeniom żylnym. 

Podkolanówki 1 klasa ucisku (18-23 mmHg)

Ze względu na niską kompresję podkolanówki przeciwżylakowe 1 stopień ucisku polecane są do stosowania w lekkich dolegliwościach żylnych, między innymi przy uczuciu zmęczenia, ciężkości nóg, obrzękach, małych żylakach. Mogą być stosowane także podczas podróży, przez kobiety w ciąży

Podkolanówki 2 klasa ucisku (23-32 mmHg)

Średni nacisk, jaki wywołują podkolanówki przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji, jest stosowany w dolegliwościach o średnim nasileniu, między innymi u osób z widocznymi żylakami, przewlekłą niewydolnością żylną, w profilaktyce zatorowości i zakrzepicy.

Podkolanówki 3 klasa ucisku (34-46 mmHg)

Najwyższy stopień kompresji, czyli stopień 3 jest stosowany u osób doświadczających ciężkich dolegliwości, między innymi w przypadku owrzodzeń goleni, przy zaawansowanych żylakach oraz w innych poważnych schorzeniach krążeniowych wymagających silnego ucisku.

Jak dobrać prawidłowy rozmiar podkolanówek kompresyjnych?

Wybór odpowiedniego rozmiaru podkolanówek jest niezwykle ważny, zwłaszcza jeśli są one wykorzystywane jako wyroby medyczne. Podkolanówki medyczne są często używane przez osoby, które zmagają się z problemami krążenia krwi w nogach. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest kluczowy, ponieważ za małe podkolanówki mogą zbyt mocno uciskać nogę, co z kolei może wywołać dodatkowe problemy z krążeniem. Zbyt duże podkolanówki, z drugiej strony, mogą nie dawać odpowiedniego wsparcia, które jest potrzebne do poprawy krążenia. Gdy więc zdecydujemy się na zakup podkolanówek, warto zmierzyć obwód nogi zarówno w miejscu tuż pod kolanem, jak i w najszerszym punkcie łydki. Dobrze jest również zmierzyć długość nogi od pięty do punktu tuż poniżej kolana. Te trzy pomiary pomogą w wyborze odpowiedniego rozmiaru. Należy pamiętać, że noga może być opuchnięta, zwłaszcza jeśli osoba zmagająca się z problemami krążenia spędza dużo czasu na stojąco. Wybór odpowiedniego rozmiaru podkolanówek może być trudny, ale większość producentów oferuje szczegółowe tabele pomiarów, które pomogą w tym procesie. Szeroki asortyment dostępny na rynku pozwala na znalezienie perfekcyjnie dopasowanych podkolanówek, które będą skutecznie wspierały leczenie problemów z krążeniem krwi.

Dobierając odpowiedni rozmiar podkolanówek kompresyjnych zaleca się skonsultowanie tego z lekarzem lub specjalistą, aby uzyskać fachowe i indywidualne wsparcie. Lekarz lub specjalista będą w stanie ocenić nasze potrzeby i dopasować odpowiedni rozmiar, uwzględniając nasze konkretne warunki zdrowotne. Dzięki temu unikniemy ewentualnych problemów z zakładaniem i noszeniem podkolanówek oraz zapewnimy sobie optymalne wsparcie dla naszych nóg. 

Jak wybrać najlepsze podkolanówki przeciwżylakowe?

Dobierając odpowiednie podkolanówki przeciwżylakowe, warto uwzględnić ich stopień kompresji, rozmiar oraz wykończenie. Szeroka gama kolorów wyrobów uciskowych dostępnych w naszym sklepie pozwala również na łatwy wybór estetycznych podkolanówek na każdą okazję. Oferujemy podkolanówki uciskowe w różnych rozmiarach oraz wersjach – długie i krótkie. Podkolanówki mogą być wykończone otwartymi palcami lub mogą mieć zamknięte czubki. Jeśli masz pytania związane z dostępnymi u nas wyrobami przeciwżylakowymi, skontaktuj się z nami!