Blog - co nowego?

Czym jest zatorowość płucna? Przyczyny, objawy i leczenie

Zatorowość płucna jest poważną dolegliwością zagrażającą życiu, w której dochodzi do zawężenia lub zamknięcia światła ważnej tętnicy w ciele człowieka – tętnicy płucnej. Jak dochodzi do zatorowości płucnej? Jakie są jej objawy i jak ją leczyć?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 0 odsłony

Rajstopy i pończochy uciskowe – jak działają i czy mogą zaszkodzić?

W przypadkach zaburzeń krążenia krwi w kończynach dolnych zaleca się stosowanie wyrobów uciskowych jak rajstopy, pończochy czy podkolanówki. Czy jednak zawsze są one skuteczne? Czy są sytuacje, gdy nie powinno się ich stosować?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 16 odsłony

Jak leczyć żylaki nóg? Poznaj najpopularniejsze metody!

Praca w pozycji stojącej, brak ruchu, długotrwałe siedzenie, ale też zaparcia, otyłość, ciąża i poród – to tylko niektóre czynniki sprzyjające żylakom. Te zmiany żylne mają postać poszerzonych, wypukłych żył widocznych na nogach, którym często towarzyszą inne objawy jak uczucie ciężkości, obrzęki, zespół niespokojnych nóg. Jak leczyć żylaki?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 18 odsłony

Kremy, żele i plastry silikonowe na blizny – kiedy warto je zastosować?

Blizny formują się jako tkanka po uszkodzeniu skóry, na przykład po ranie pooperacyjnej, oparzeniu, urazie. Często mogą powodować one nieprzyjemne dolegliwości i defekty estetyczne. Jak można im zapobiegać i zadbać o prawidłowe gojenie się blizn?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 16 odsłony

Jak prawidłowo wybrać rozmiar pończoch uciskowych?

Za pomocą wyrobów uciskowych, do których zaliczane są także pończochy przeciwżylakowe, można zapobiegać oraz zmniejszać objawy przewlekłej niewydolności żylnej. Aby uzyskać taki efekt, konieczne jest dobranie ich w odpowiednim rozmiarze. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 19 odsłony

Jak dochodzi do powstania żylaków? Przyczyny, rodzaje i objawy

Żylaki na kończynach dolnych mają formę poskręcanych, sinawych żył. Jak dochodzi do ich powstania? Sprawdź przyczyny, rodzaje oraz objawy towarzyszące żylakom nóg.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 19 odsłony

Wyroby uciskowe – profilaktyczne i lecznicze

Za pomocą wyrobów uciskowych, czyli kompresyjnych można zarówno uzyskać efekty profilaktyczne, jak i lecznicze. Jakie mają zastosowanie? Jakie z nich używane są najczęściej?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 24 odsłony