Blog - co nowego?

Pas na brzuch dla ciężarnych i po porodzie – kiedy i dlaczego warto go nosić?

Pasy brzuszne dla kobiet w ciąży i po porodzie oferują wiele korzyści. Czym różnią się między sobą? Kiedy i dlaczego warto po nie sięgnąć? Wyjaśniamy!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 0 odsłony

Grubość rajstop DEN – co to jest i jak ją dobrać?

Podczas zakupu rajstop pod uwagę warto wziąć szereg czynników, w tym ich styl, kolor, wzór oraz rozmiar. Również bardzo ważnym parametrem jest grubość rajstop, która określana jest skrótem DEN. Do czego dokładnie odnosi się parametr DEN? W jakich grubościach dostępne są rajstopy? Jak je prawidłowo dobrać?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 7 odsłony

Puchnięcie nóg – co powoduje ich opuchliznę i jak ją zmniejszyć?

Opuchlizna nóg może mieć zróżnicowane przyczyny – niezdrowy tryb życia, długotrwałe przebywanie w jednej pozycji, ale również poważniejsze schorzenia wymagające konsultacji z lekarzem. W jaki sposób rozpoznać taką dolegliwość i jak ją leczyć?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 14 odsłony

Domowe sposoby na poprawę krążenia w nogach

Prawidłowe krążenie w kończynach dolnych ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Zaburzenia krążeniowe mogą bowiem prowadzić do ciężkości nóg, obrzęków, popękanych naczynek i żylaków. Jak poprawić krążenie krwi w nogach? Sprawdź przygotowane przez nas porady!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 54 odsłony

Skarpety kompresyjne do biegania – dlaczego warto je stosować i jak wybrać najlepsze?

Terapia kompresyjna ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Stosowana jest ona również w sporcie. Jeśli chcesz rozpocząć bieganie lub już teraz regularnie biegasz, zobacz, jakie korzyści możesz odnieść dzięki stosowaniu skarpet kompresyjnych!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 27 odsłony

Czy moda ciążowa może być wygodna i stylowa? Poznaj korzyści rajstop ciążowych

W ciąży wyglądać modnie i czuć się komfortowo? To możliwe! W naszym artykule przedstawiamy najnowsze trendy w modzie ciążowej, które pozwolą każdej przyszłej mamie czuć się stylowo i komfortowo. Dowiesz się, jakie stylizacje są nie tylko modne, ale również praktyczne.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 49 odsłony

Uczucie ciężkich nóg – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Uczucie ciężkości nóg to dolegliwość, która dotyka wielu osób. Gdy wystąpi, nie powinniśmy jej lekceważyć, ponieważ może ona powodować poważne konsekwencje. Jak rozpoznać tę dolegliwość? Jakie są jej główne przyczyny? Jak pozbyć się uczucia ciężkich nóg?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 36 odsłony

5 częstych problemów przy używaniu produktów uciskowych. Jak je rozwiązać?

Rajstopy, podkolanówki i pończochy uciskowe pozwalają na zredukowanie dolegliwości towarzyszących niewydolności żylnej i żylakom kończyn dolnych. Wykazują one również działanie profilaktyczne. W trakcie ich noszenia mogą jednak pojawić się różnorakie problemy. Oto 5 najczęstszych z nich i skuteczne sposoby ich rozwiązania!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 57 odsłony

Pajączki na nogach – jak je leczyć i im zapobiegać?

Widoczna na nogach siateczka cienkich naczynek krwionośnych w czerwonym, niebieskim albo fioletowym kolorze jest nie tylko problemem estetycznym, ale także może świadczyć o poważniejszych problemach krążeniowych. Co warto wiedzieć na temat pajączków na nogach?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 55 odsłony

Kompresjoterapia – co to jest, na czym polega i kiedy jest stosowana?

Kompresjoterapia jest jedną z metod leczenia oraz profilaktyki schorzeń naczyniowych, która stosowana jest od wielu lat. Wyjaśniamy, na czym dokładnie ona polega, kiedy jest wskazana i kiedy nie powinno się jej stosować!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 52 odsłony