Blog - co nowego?

Domowe sposoby na poprawę krążenia w nogach

Prawidłowe krążenie w kończynach dolnych ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Zaburzenia krążeniowe mogą bowiem prowadzić do ciężkości nóg, obrzęków, popękanych naczynek i żylaków. Jak poprawić krążenie krwi w nogach? Sprawdź przygotowane przez nas porady!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 0 odsłony

Skarpety kompresyjne do biegania – dlaczego warto je stosować i jak wybrać najlepsze?

Terapia kompresyjna ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Stosowana jest ona również w sporcie. Jeśli chcesz rozpocząć bieganie lub już teraz regularnie biegasz, zobacz, jakie korzyści możesz odnieść dzięki stosowaniu skarpet kompresyjnych!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 0 odsłony

Czy moda ciążowa może być wygodna i stylowa? Poznaj korzyści rajstop ciążowych

W ciąży wyglądać modnie i czuć się komfortowo? To możliwe! W naszym artykule przedstawiamy najnowsze trendy w modzie ciążowej, które pozwolą każdej przyszłej mamie czuć się stylowo i komfortowo. Dowiesz się, jakie stylizacje są nie tylko modne, ale również praktyczne.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 11 odsłony

Uczucie ciężkich nóg – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Uczucie ciężkości nóg to dolegliwość, która dotyka wielu osób. Gdy wystąpi, nie powinniśmy jej lekceważyć, ponieważ może ona powodować poważne konsekwencje. Jak rozpoznać tę dolegliwość? Jakie są jej główne przyczyny? Jak pozbyć się uczucia ciężkich nóg?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 8 odsłony

5 częstych problemów przy używaniu produktów uciskowych. Jak je rozwiązać?

Rajstopy, podkolanówki i pończochy uciskowe pozwalają na zredukowanie dolegliwości towarzyszących niewydolności żylnej i żylakom kończyn dolnych. Wykazują one również działanie profilaktyczne. W trakcie ich noszenia mogą jednak pojawić się różnorakie problemy. Oto 5 najczęstszych z nich i skuteczne sposoby ich rozwiązania!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 19 odsłony

Pajączki na nogach – jak je leczyć i im zapobiegać?

Widoczna na nogach siateczka cienkich naczynek krwionośnych w czerwonym, niebieskim albo fioletowym kolorze jest nie tylko problemem estetycznym, ale także może świadczyć o poważniejszych problemach krążeniowych. Co warto wiedzieć na temat pajączków na nogach?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 22 odsłony

Kompresjoterapia – co to jest, na czym polega i kiedy jest stosowana?

Kompresjoterapia jest jedną z metod leczenia oraz profilaktyki schorzeń naczyniowych, która stosowana jest od wielu lat. Wyjaśniamy, na czym dokładnie ona polega, kiedy jest wskazana i kiedy nie powinno się jej stosować!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 26 odsłony

Co na cellulit? 10 sprawdzonych metod na skórkę pomarańczową!

Cellulit ma formę pofałdowanych, guzkowatych zmian widocznych na skórze w rejonie ud, bioder, brzucha, pośladków czy ramion. W jaki sposób z nim walczyć? Oto 10 sprawdzonych metod, które zapewniają świetne efekty!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 26 odsłony

Jak przebiega leczenie zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych?

Zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych jest nagłą i ostrą chorobą żył, która najczęściej rozwija się w kończynach dolnych. Dotyka ona głównie osób z zaburzeniami krzepliwości krwi i żylakami. Jak dochodzi do takiej dolegliwości? Jak jest ona leczona?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 36 odsłony

Dlaczego stopy i nogi puchną i jak zaradzić opuchliźnie?

Opuchnięte stopy i nogi mogą być chwilowym objawem, ale również mogą one wskazywać na poważne dolegliwości. Jak najczęściej dochodzi do opuchlizny kończyn dolnych? W jaki sposób można ją zredukować?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 35 odsłony